Як юрособі повідомити про придбану ще одну земельну ділянку в тому ж населеному пункті

Дата: 27.02.2023 10:33
Кількість переглядів: 99

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ст. 286 ПКУ).

Якщо об’єкти оподаткування (земельні ділянки) знаходяться на території різних територіальних громад, то по кожній територіальній громаді надається окрема декларація.

Згідно з п. 286.4 ст. 286 ПКУ за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

При зміні протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Якщо після надання у поточному році звітної декларації виникла необхідність уточнення або зміни об’єктів, бази оподаткування, податкових зобов’язань тощо по цій самій територіальній громаді, якщо така необхідність виникла до 20 лютого включно цього ж поточного року, платник може надати нову звітну декларацію, а якщо необхідність уточнення виникла після 20 лютого – тільки декларацію за типом «уточнююча».

При наданні кількох нових звітних декларацій по одній і тій самій територіальній громаді нарахування податкового зобов’язання в особову картку платника податку проводиться відповідно даних останньої нової звітної декларації.

При виникненні необхідності здійснити уточнення об’єктів, бази оподаткування, податкового зобов’язання минулих податкових періодів надається уточнююча декларація. 

Уточнююча декларація заповнюється з врахуванням даних останньої поданої декларації (у т.ч. уточнюючої) за рік, що уточнюється.

Отже, якщо платник податку на поточний рік подав звітну декларацію за земельні ділянки, що перебувають у його власності (користуванні), а протягом цього ж року отримав право власності (користування) на іншу земельну ділянку у тому ж населеному пункті на території  територіальній громаді, по якій вже була надана звітна декларація, то протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни, такий платник має надати уточнюючу декларацію, у якій уточнюються показники останньої поданої по цій територіальній громаді декларації за поточний рік. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь