Парламент спростив реєстрацію місця проживання дітей із числа внутрішньо переміщених осіб

Дата: 18.05.2023 09:19

Фото без опису11 квітня 2023 року Верховна Рада України прийняла в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, а також внесення відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії».

Закон покликаний вирішити проблемні питання оформлення паспортних документів для осіб не тільки з тимчасово окупованих територій України, але й із територій, на яких ведуться (велися) бойові дії. Однією з важливих змін, передбачених Законом, є врегулювання питань щодо реєстрації/декларації місця проживання дітей із зазначених територій. Змінами запроваджується можливість внесення відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання осіб на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та на територіях, де ведуться (велися) бойові дії, як до Єдиного державного демографічного реєстру, так і до реєстру територіальної громади, що є обов’язковою умовою для отримання різноманітних державних послуг.

Набрання чинності: 02.06.2023 р