На Тернопільщині платники спрямували на соціальні гарантії понад 2,8 млрд. гривень

Дата: 06.06.2023 21:54

Фото без описуУпродовж січня-травня цього року суб’єкти господарювання області сплатили 2 млрд 847,9 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 580,3 млн грн або на 25 відсотків більше порівняно з січнем-травнем минулого року.

Зокрема, у травні надійшло 595,1 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з травнем 2022 року забезпечено приріст надходжень на 68,1 млн гривень.

Єдиний внесок є джерелом наповнення фондів соціального страхування, з яких здійснюються виплати пенсій, забезпечуються соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань.

Варто зауважити, оскільки єдиний внесок сплачують роботодавці за належно оформлених працівників, а також фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, гарантією надходження цього платежу до бюджету є легальна зайнятість.

Нагадуємо, що розміри ставок єдиного внеску у 2023 році такі:

• мінімальний ЄСВ – 1474 грн за місяць (22% від мінімальної зарплати);
  • максимальний ЄСВ – 22110 грн за місяць (22% від 15 мінімальних зарплат).