Співпраця з соціальними партнерами – запорука успіху щодо стимулювання ВПО працездатного віку до працевлаштування.

Дата: 10.01.2024 16:18
Кількість переглядів: 29

Співпраця з соціальними партнерами – запорука успіху щодо

стимулювання ВПО працездатного віку до працевлаштування.

 

      Заліщицьким  відділом  Чортківської  філії Тернопільського обласного центру зайнятості спільно з Управлінням обслуговування громадян Заліщицьким відділом обслуговування громадян № 12 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільський області 08.01.2024 року проведено захід щодо стимулювання внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування.

 

      В ході зустрічі  начальник Заліщицького  відділу  Чортківської  філії Михайло Гнатишин ознайомив присутніх з актуальними вакансіями на ринку праці Заліщанщини та звернув увагу присутніх на зміни щодо умов призначення допомоги  на  проживання для ВПО. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2023 № 1226, якою удосконалено  механізм призначення допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб та запроваджено додаткові інструменти стимулювання внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування.  Зокрема, для тих ВПО, яким допомога призначатиметься  з 01.12.2023 р., та які є  непрацюючими особами працездатного віку, протягом трьох місяців з дня призначення допомоги, повинні сприяти своїй зайнятості шляхом:

- працевлаштування/реєстрації як фізичної особи – підприємця;

- взяття на облік фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність;

- подання заяви для отримання  допомоги на здобуття економічної самостійності/

  мікрогранту/гранту на створення або на розвиток власного бізнесу;

- отримання ваучера на навчання.

 

      Заступник начальника Заліщицького  відділу  Чортківської  філії Віталій Данюк звернув увагу присутніх, що за працевлаштування ВПО роботодавцям збільшено розмір компенсації. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання окремих питань зайнятості населення» від 27 грудня 2023 року № 1390, яка набула чинності 30 грудня 2023 р. Зокрема, загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) збільшено з 2 до 3 місяців, а за працевлаштування ВПО з інвалідністю - до 6 місяців.
Змінюється і розмір самих компенсацій. Якщо раніше вони виплачувались виходячи з фіксованої суми 6700 грн на місяць, то тепер такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня 2024 року складатиме 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.

 

     Психолог Заліщицького відділу Чортківської філії Тернопільського ОЦЗ Людмила Андрусик провела тренінг з внутрішньо переміщеними особами на тему "Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях: Ти як? ". На даному тренінгу, вона ознайомила учасників з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, яка має на меті допомогти українцям знайти джерело сили.

     Піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного. Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А “Ти як?” допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

 

     Начальник Заліщицького відділу обслуговування громадян № 12 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільський області Галина Бабин наголосила, що тісна співпраця з Заліщицьким  відділом  Чортківської  філії Тернопільського ОЦЗ – є запорукою обізнаності безробітних осіб щодо пенсійного законодавства та надає можливісь отримати консультації і роз’яснення з питань легальної зайнятості під час спільних навчань, тренінгів та семінарів.

 

      За більш детальнішою інформацією зверніться у  Заліщицький відділ Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» - 0635765756

 

 

 

Заліщицький відділ Чортківської філії

Тернопільського обласного центру зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь