Новини Державної податкової служби

06 Березня, 2023 р., 10:36
За січень-лютий цього року платники податків Тернопільської області для підтримки українського війська перерахували до державного бюджету 70,8 млн грн військового збору. Порівняно з січнем-лютий минулого року надходження цього платежу зросли на 12 млн грн або на 20,4 відсотків.
06 Березня, 2023 р., 10:35
Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.05.2022 №143) затверджені Форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція).
02 Березня, 2023 р., 10:34
Відповідно до абзацу першого п. 177.14 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які здійснюють виробництво власної сільськогосподарської продукції, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати у складі річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання (дала – МПЗ).
27 Лютого, 2023 р., 10:33
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
24 Лютого, 2023 р., 10:31
Протягом першого місяця року фахівці структурних підрозділів Головного управління ДПС у Тернопільській області надали платникам 7796 адміністративних послуг.
23 Лютого, 2023 р., 10:30
Відповідно до п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють, зокрема пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
17 Лютого, 2023 р., 10:29
Порядок самостійного виправлення помилок, що містяться у раніше поданій платником податку податковій декларації, визначено ст. 50 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
16 Лютого, 2023 р., 10:28
Упродовж січня цього року до зведеного бюджету від платників області надійшло 539,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Порівняно із січнем 2022 року надходження зросли на 52% або ж на 184,5 млн гривень.
09 Лютого, 2023 р., 10:26
Днями у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Новації законодавства: рентна плата, екологія, місцеві податки та збори». На запитання платників податків відповідала начальник відділу адміністрування рентної плати та екологічного податку, місцевих податків і зборів з юридичних осіб та розгляду звернень управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Оксана Мартинович.
02 Лютого, 2023 р., 10:26
Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що з 1 січня 2023 року діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкція щодо її заповнення, оновлена редакція яких затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 №143 «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.06.2022 за №593/37929.